Firma Green CAR posiada urządzenia wykorzystujące najnowszą technologię pomiaru i regulacji zbieżności oraz geometrii 3D.

To bez wątpienia niezawodny i stabilny pomiar wszystkich kątów poziomych i pionowych, rozstawu osi i kół oraz obwodu kół. Mało tego, to również najłatwiejsze w obsłudze urządzenia do pomiarów i ustawiania geometrii kół samochodów, jakie do tej pory zostały wprowadzone do praktyki.

Dziś  geometria kół 3D, czyli ustawienie zbieżności kół oraz osi jezdnych auta z wykorzystaniem nowoczesnej technologii trójwymiarowego obrazowania. Zaawansowana technologia sprawia, że takie ustawienie jest niezwykle  precyzyjne (niemal w 100% wyeliminowano możliwość wystąpienia błędu pomiarowego), a co więcej – jest to system całkowicie bez kablowy. Czas oczekiwania na badanie, a tym samym czas przebywania w warsztacie jest dzięki temu znacznie krótszy. Ponadto, w odróżnieniu od pozostałych urządzeń pomiarowych, nie są one czułe na odchylenia posadzki (czy też dźwignika) od poziomu. Każdy klient po zakończonym badaniu otrzymuje specjalny wydruk wszystkich danych pomiarowych przed i po ustawieniu geometrii kół wraz z danymi pojazdu i badanego zawieszenia.

Co zatem powinno zwrócić naszą uwagę na geometrię i konieczność jej sprawdzenia/ustawienia? Ano przede wszystkim ściąganie auta na boki w czasie jazdy, auto nie jest stabilne na drodze, opóźniona reakcja samochodu na ruchy kierownicą, a także – popiskiwanie opon w czasie pokonywania zakrętów.

Aby zrozumieć czym jest geometria kół 3D warto na początek wyjaśnić samo pojęcie geometrii kół, zwanej czasem „trackingiem”. A zatem, geometria polega na regulacji kątów kół w taki sposób, aby były one prostopadłe do podłoża i równoległe wobec siebie. Jak wiadomo, parametry te na skutek normalnej eksploatacji samochodu ulegają zmianie. Prawidłowo ustawiona geometria kół zapewnia pełną kontrolę nad samochodem, komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy, pewne i spokojne prowadzenie oraz prawidłowe zużycie ogumienia, jak i paliwa. Krótko mówiąc – wszystko to, na czym kierowcom zależy najbardziej, a przynajmniej – powinno. Dlatego tak ważne jest, aby kontrolę geometrii kół przeprowadzać przynajmniej raz do roku. Warto o tym pamiętać także zawsze przy zakupie używanego samochodu. Zbagatelizowanie problemu czy zaniedbanie kontroli może skutkować bardzo groźnymi konsekwencjami np. wpadnięciem w poślizg czy niespodziewanym zjechaniem z obranej trasy. W najlepszym przypadku będą niszczyć się niektóre elementy samochodu.

O geometrii kół 3D większość kierowców zapewne już słyszała, ale pomimo tego niewielu z nich wie, czym to tak naprawdę jest i jak to działa.